Promocyjne sztuczki UPCNiewiele brakowało, a nabrałbym się na promocyjne sztuczki UPC. W celu zmniejszenia wysokości rachunków za telewizję, Internet i telefon postanowiłem zmienić pakiet pobieranych usług na tańszy. Poprzednia umowa wygasła we wrześniu, więc miałem prawo skorzystać z oferty promocyjnej. Z widocznej obok oferty wybrałem Pakiet Start za 120 zł.
Jak widać oferowany jest tam także pakiet HBO. Kiedy jednak wejdziemy w „szczegóły i opcje” to okaże się, że otrzymujemy:

 Dodatkowo

Pakiet HBO na 30 dni i Pakiet Bezpieczeństwa na 60 dni w prezencie”.

   Jeżeli na tym poprzestaniemy, to czeka nas przykra niespodzianka. Trzeba więc poszperać głębiej i kliknąć na drobny napis: Dowiedz się więcej o usługach z pakietu
Wówczas otworzy się okienko, którego fragment tu wklejam:
Teraz trzeba uaktywnić „Dodatkowo”, żeby dowiedzieć się, że:

Pakiet HBO otrzymujesz na próbę na 30 dni z możliwością rezygnacji** bez dodatkowych kosztów. Po okresie próbnym abonament wyniesie 25 zł.

Pakiet Bezpieczeństwa otrzymujesz na próbę na 60 dni z możliwością rezygnacji**
bez dodatkowych kosztów. Po okresie próbnym abonament wyniesie 5 zł.

Tak więc, jeżeli ktoś się zagapi, to będzie płacił nie 120 lecz 150 zł. Na samym dole znajdziemy odnośnik do gwiazdek:

**Aby zrezygnować z pakietu, skontaktuj się z UPC w okresie próbnym. W przypadku braku rezygnacji, po upływie okresu próbnego, zostanie naliczona opłata abonamentowa.

Oczywiście natychmiast złożyłem  rezygnację. Myślę jednak, że wiele osób nie prześwietla tak dokładnie oferty, a potem przeżywa niemiłe zaskoczenie. Po okresie próbnym nie można bowiem bezkarnie zrezygnować, co UPC wyraźnie podkreśla:  Przypominamy, że rezygnacja w zakresie Pakietów Dodatkowych w czasie obowiązywania promocji może skutkować naliczeniem kary umownej określonej w regulaminie promocji.

6 komentarzy:

 1. Brawo! To warto wiedziec :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto, nie tylko w tym przypadku...

  OdpowiedzUsuń
 3. ale jak zrezygnować z tej opłaty abonamentowej? bo ze wszystkiego mozna zrezygnować... nie ma przecież okresu wypowiedzenia. Ale w opcjach tv ani na ich stronie nie ma żadnych informacji na temat tego jak zrezygnować z pakietu filmklub

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj rozmawiałam z konsultantką, która poinformowała mnie, że z filmklubu można zrezygnować tylko pisemnie.

   Usuń
 4. W opisywanym przypadku chodziło mi o pakiet HBO. O pakiecie film klub nie mam zielonego pojęcia, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 5. Sztuczki stare jak świat, ale ciągle nas na takie nabierają. Najgorsze, że sami musimy się pilnować bo prawo chroni firmę a nie konsumenta.

  OdpowiedzUsuń

RPA - nie tylko safari

  Do Warszawy wyjechaliśmy   pociągiem   "Lubomirski" o 10.12 z dwudziestominutowym   opóźnieniem. Mieliśmy jednak spory zapas c...

Posty