środa, 20 czerwca 2018

Strzyża - spotkanie z Adamowiczem

Paweł Adamowicz

Uczestniczyłem w spotkaniu Pawła Adamowicza z mieszkańcami Strzyży. Prezydent Gdańska przybył do IX LO w towarzystwie swoich zastępców i urzędników. Przedstawił pokrótce duże gdańskie inwestycje z ostatnich lat, np. budowę tunelu pod Martwą Wisłą. Trochę szerzej opowiedział o  bieżących i planowanych remontach oraz o budowie chodników i ścieżek rowerowych w naszej dzielnicy. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to wkrótce ma powstać trasa rowerowa wzdłuż prawej strony al. Grunwaldzkiej - od ul. Braci Lewoniewskich do skrzyżowania z ul. Kołobrzeską.
Prezydent Gdańska zachęcał do wyrabiania Karty Mieszkańca. Mogą ją otrzymać osoby zameldowane w Gdańsku lub płacące tu podatki. Karta uprawnia m.in. do bezpłatnej wizyty w ZOO, ECS, na miejskiej pływalni czy na meczu Lechii. Oczywiście z każdej z tych atrakcji można skorzystać za darmo tylko raz w roku. Poza tym Paweł Adamowicz wręczył nagrody i wyróżnienia dla kilku osób wyróżniających się w działalności społecznej na rzecz dzielnicy. Pytań do prezydenta nie przewidziano. Można było natomiast wziąć udział w drugiej części spotkania, podczas której poszczególni wiceprezydenci w osobnych salach czekali na zgłaszanie zapytań od mieszkańców.
Było to 79 spotkanie z cyklu "Twoja dzielnica - Twój Gdańsk". Nie byłem na innych, ale chcę podkreślić, że  Paweł Adamowicz nie nawiązywał do kampanii wyborczej, jak zdarza się to innym kandydatom.
Paweł Adamowicz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz