Jubileusz "Wojtkówki"

Wojciech Dąbrowski
Miałem wczoraj przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w obchodach 35-lecia „Wojtkówki”. A co to jest „Wojtkówka”? – może ktoś zapytać. Dla znających wybitnego podróżnika Wojciecha Dąbrowskiego nie trzeba oczywiście niczego wyjaśniać. Pozostałym czytelnikom polecam stronę pana Wojtka.  Można się z niej dowiedzieć nie tylko o historii „Wojtkówki”, która jest po prostu urokliwym domkiem letniskowym nieopodal Gdańska, ale też o przebiegu niezliczonych podróży jego właściciela po wszystkich krajach świata.

Wśród zaproszonych gości obecny był między innymi  znany alpinista, polarnik, żeglarz i w ogóle człowiek wielu zainteresowań i pasji – Michał Kochańczyk.  Jak na wytrawnego podróżnika przystało, na spotkanie przyjechał na rowerze, z własnym składanym krzesełkiem turystycznym.

Po spełnieniu toastów za zdrowie gospodarza i pomyślność „Wojtkówki” oraz degustacji pysznego tortu gości czekała część artystyczna. Wystąpił w niej gitarzysta i solista Jacek Miąskowski z zespołu Nemo, który zaśpiewał wiązankę piosenek, w tym moją ulubioną „Pieśń Gruzińską” Bułata Okudżawy. Ponadto Wojciech Dąbrowski zaprezentował filmy z poprzednich rocznic „Wojtkówki” oraz pokazał migawki ze swojej trans afrykańskiej podróży, ze szczególnym uwzględnieniem pobytu w parku narodowym, w którym z bliska obserwował życie goryli w naturalnym środowisku.


Jacek MiąskowskiWojtkówka

Zadbane grządki "Wojtkówki"

Michał Kochańczyk


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Malta i mafijne klimaty Palermo

Malta - ogrody Barrakka Będąc na Sycylii warto odwiedzić odległą zaledwie o 93 kilometry Maltę. Tak też uczyniliśmy. Po wczesnym śniadaniu...

Posty