wtorek, 14 czerwca 2016

Gdańska premiera "Prezydenta"Sławomir Cenckiewicz
Gdańska promocja drugiej części biografii Lecha Kaczyńskiego "Prezydent" obejmującej lata 2005-2010 odbyła się wczoraj w historycznej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej. Spotkanie prowadził Jacek Rybicki, a wśród gości byli m.in. przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, szef Regionu Gdańskiego tegoż związku Krzysztof Dośla i przewodniczący Stowarzyszenia "Godność" Czesław Nowak. Obecni też byli oczywiście autorzy: Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki. Organizatorzy przygotowali 160 krzeseł. Zajętych było około stu. Ktoś narzekał, że spotkanie było słabo rozpropagowane. Jeden z organizatorów odpowiedział, że przecież był komunikat na stronie Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność".

Jacek Rybicki
- A pan wie, ile starszych osób nie ma pojęcia, co to znaczy strona? Internet dla niektórych nadal jest czarną magią - trzeźwo zauważyła jedna z kobiet.

Faktycznie, wśród zebranych zauważyłem tylko jedną dziewczynę w wieku licealnym i parę osób około trzydziestki. Reszta publiczności składała się z ludzi w wieku emerytalnym lub zbliżonym do mojego. Można byłoby z tego wysnuć wniosek, że młodzi ludzie nie interesują się specjalnie zmarłym tragicznie prezydentem. Nie chcę jednak pochopnie wydawać takich opinii. Myślę bowiem, że młodzi nie bardzo przepadają za książkami. A poza tym trwa przecież Euro 2016.
Adam Chmielecki

Czesław Nowak
Piotr Duda
Prezydent - autografy S. Cenckiewicza i A. Chmieleckiego
Wydawcą książki jest Fronda, a  wyłącznym mecenasem Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Tom ten autorzy zadedykowali ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz