środa, 2 marca 2016

Rowerem po TPK i lokata z mobilnym wpłatomatemTPK - Matemblewo


Pierwsza przejażdżka rowerowa w tym roku. Wraz z Arturem przejechaliśmy 22 kilometry. Trasa wiodła przez Oliwę, Złotą Karczmę i Matemblewo. Niestety, nadal trwa intensywna wycinka drzew w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Puste miejsca widać szczególnie teraz, kiedy jeszcze drzewa i krzewy nie pokryły się ochronnym płaszczem  zieleni.


TPK - Matemblewo

Założyłem wczoraj internetową lokatę w Idea Banku. Oprocentowanie trzymiesięcznej lokaty wynosiło 2,75 procent w stosunku rocznym. W mailu potwierdzającym otwarcie lokaty napisano:Witaj,
serdecznie gratulujemy wyboru lokaty z naszej oferty.
Potwierdzamy przyjęcie wniosku o następującą lokatę wraz z dostępem do bankowości elektronicznej (...).Wnioskowana lokata zostanie założona w momencie zaksięgowania na rachunku lokaty środków równych kwocie deklarowanej we wniosku. Wymagane jest, aby środki pieniężne zostały przesłane jednorazowo i tylko z jednego rachunku prowadzonego w banku na terenie Polski.Niby wszystko jasne i przejrzyste, ale  nie do końca. Dzisiaj otrzymałem bowiem telefon od konsultanta Idea Bank.- Pan zakładał u nas lokatę wczoraj? - zapytał po upewnieniu się, że rozmawia właśnie ze mną.- Tak - potwierdziłem. - Również wczoraj wysłałem przelew.- W takim razie oprocentowanie lokaty nie będzie wynosiło 2,75 %, bo to jest lokata gotówkowa.- Co to znaczy? - zdziwiłem się, bo od dobrych piętnastu lat korzystam z bankowości internetowej, czyli raczej bezgotówkowej.- Żeby skorzystać z uprzywilejowanego oprocentowania musiałby pan wpłacić środki za pośrednictwem  wpłatomatu mobilnego. Wystarczy tylko umówić się na określoną godzinę, a samochód z wpłatomatem podjedzie w określone miejsce.- Tyle, że najpierw musiałbym je wypłacić z banku, przynieść do domu, a potem dopiero wpłacić do waszego wpłatomatu. Jaki to ma sens?- Przykro mi, ale ta lokata tylko tak funkcjonuje.- A co ze środkami, które już przelałem?- Będą oprocentowane na 0,5 procenta.Zajrzałem na stronę internetową Idea Bank. Rzeczywiście, informacje tam zawarte pokrywały się z tymi  przekazanymi przez konsultanta. Pytanie tylko: dlaczego nie napisano nic o tych szczególnych wymogach w cytowanym wyżej mailu?W tej sytuacji zerwałem lokatę i poszukałem banku, w którym mogłem założyć nową bez zbędnych korowodów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz